Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Viktor Uřidil si po Mistrovství Evropy „spravil chuť“!

Tento víkend se v hanácké metropoli konal mezinárodní závod CZECH OPEN, v letošním roce ho olomoučtí pořadatelé pojali zároveň jako Mezinárodní Mistrovství České republiky v atletice vozíčkářů. Dvoudenního závodu se zúčastnilo na 80 domácích i zahraničních závodníků a padaly skvělé výkony. I Hvězda SKP Pardubice zde měla 9 svých zástupců a ti rozhodně patřili mezi ty nejlepší. V mezinárodní konkurenci přivezli do Pardubic 8 medailí (3 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové), pokud by pořadatelé vyhlašovali pouze v rámci České republiky, bylo by to dokonce 14 medailí (7-4-3).

Největší „hvězdou“ naší výpravy patřil Viktor Uřidil, který si po Mistrovství Evropy, kde skončil za medailovými pozicemi, spravil chuť a vybojoval 2 zlaté medaile, ke kterým přidal i osobní rekord ve vrhu koulí 9,41 m a o 15 cm pokořenou hranici 30 m v disku. Další, kdo přidal celkem 2 medaile do oddílové sbírky, byl Jaroslav Petrouš, který získal 3. místo v hodu diskem výkonem 47,07 m, náladu si trochu zlepšil ještě druhým nejdelším osobním výkonem v oštěpu 36,32 m, za který získal stříbrnou medaili. Cenné zlato a ještě cennější skalpy svých reprezentačních kolegů v hodu kuželkou si „vyházel“ Jan Vaněk pěkným výkonem 24,93 m, v hodu diskem jim však již nestačil, i tak získal pěkné 4. místo výkonem 7,88 m. Stříbrnou medailí v běhu na 200 m časem 28,79 s a letošním maximem ve skoku dalekém 4,57 m a 4. místem se může pochlubit Oldřich Brych. Osobní rekord okořeněný bronzovou medailí si z Olomouce přivezla i Vendula Písaříková v hodu kuželkou výkonem 13,68 m (konečně splnění i A limit na Letní paralympijské hry v Londýně) a také 4. místo v hodu diskem výkonem 6,09 m, v obou disciplínách zároveň nové české rekordy. Poslední medaili přidal Roman Klema v hodu oštěpem výkonem 23,95 m.

Z dalších výsledků:

4. místo - Vendula Písaříková – koule 2,89 m, Petr Vesecký – kuželka 21,12 m, Martin Kopeček – koule 9,42 m, 5. místo – Oldřich Brych – 100 m 14,44 s, Petr Vesecký – disk 7,16 m, Roman Klema – disk 32,79 m, 6. místo – Lukáš Štěpják – oštěp 13,89 m, 7. Místo – Martin Kopeček – disk 23,39 m, 8. Místo – Lukáš Štěpják – disk 21,99 m.