Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Velká cena Pardubic v hodu břemenem ve znamení krásného počasí a skvělých výkonů..

Tuto neděli se za krásného, teplého a slunečného počasí konal již 38. ročník Velké ceny města Pardubic v hodu břemenem za pořadatelství Hvězdy SKP Pardubice. Ne vždy v dlouholeté historii bylo počasí na účastníky této zajímavé sportovní akce tak příznivé. Celkem 42 atletů – vrhačů – siláků se sešlo na Městském atletickém stadiónu a v 6 kategoriích se snažili pokořit nejen svá osobní maxima, ale i rekordy jednotlivých Velkých cen.

V 11 hodin zahájili své soutěže žáci a dorostenci. Ve Velké ceně firmy BAUSET CZ, a. s. v hodu břemenem žáků zvítězil výkonem 15,36 m břemenem o hmotnosti 10 kg František Franc z SC Radotín Praha. Ve Velké ceně firmy M&M REALITY HOLDING a. s. v hodu břemenem dorostenců (bř. 12 kg) skončil na prvním místě závodník domácí Hvězdy Michel Šíp skvělým výkonem 18,76 m. Následovaly soutěže dalších kategorií. Ve velké ceně firmy AGROMETALL, s. r. o. v hodu břemenem juniorů (břemeno 14 kg) potvrdil své kvality také domácí závodník Jaroslav Lauterkranc výkonem 17,78 m. Mezi veterány ve Velké ceně firmy SKANSKA DS, a. s. byl první Miroslav Zeman z Litomyšle za 17,61 m, veteránky v téže Velké ceny ovládla Alexandra Adlerová s 13,78 m. Mezi největší podívanou závodu patří samozřejmě závod A mužů a žen. Že je stále „o třídu“ lepší, ukázala všem ve Velké ceně firmy STAFI, s. r. o. kolínská Kateřina Šafránková, která břemeno o hmotnosti 10 kg poslala na vzdálenost 21,12 m (drží stávající český rekord přes 22 m). Domácí závodnice obsadily příčky za ní - 4. místo Martina Kluková výkonem 15,16 m, 5. byla Adéla Korečková s 14,81 m a 7. skončila Nikola Janková s 11,75 m. Vrcholem dne byl závod mužů. Ve Velké ceně firmy CALYPSO GROUP s. r. o. zvítězil Václav Podzemský ze Slávie Praha výkonem 16,59 m. Hvězdu zastupovali ještě muži - 3. Jaroslav Lauterkranc (16,37 m) a 4. Dalibor Menšík (16,09 m). Celé výsledky najdete na www.hvezda-pardubice.cz.