Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

19.5.2017

Přihlášení závodníci Hvězdy Pardubice se nemusí prezentovat v závodní kanceláři, startovné je uhrazeno. Stačí přijít k disciplíně!!!

18.5.2017

Seznam postupujících najdete v sekci "Propozice".

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Španělští pořadatelé se opravdu nevyznamenali.

Historickým úspěchem pardubické atletiky byla nominace družstva juniorů, ve složení Jan Janů, Libor Bucifal, Michal Kopecký a Jan Čermák, z Hvězdy SKP Pardubice na Pohár mistrů evropských zemí v krosu. Celá tato akce byla pro náš oddíl velmi náročná jak z hlediska příprav, financí a dopravy, tak samotného závodu. Po dlouhé cestě autem, do Vídně v brzkých ranních hodinách a komplikovaném letu s přestupem na Mallorce naše výprava dorazila do Valencie a čekala je ještě hodinová cesta autobusem do pořádajícího města Castellon. Po příjezdu do hotelu se tréninková skupina trenéra Miroslava Wastla ubytovala a šla se rozcvičit do místa závodu, následovala večeře a pak zasloužený spánek po strastiplné cestě. Ani samotný den závodů nezůstal bez komplikací. V call roomu při presentaci byli všem závodníkům rozdána startovní čísla a čipy pro evidenci časů. Samotný závod byl pro naše běžce velmi kvalitní a všichni podali v dané chvíli své nejlepší výkony. Největší problém vyvstal při doběhu a vyhlášení výsledků, když naši dva nejrychlejší, Jan Janů a Libor Bucifal, nebyli uvedeni ve výsledkové listině.

A jak celou věc komentuje vedoucí výpravy, trenér Miroslav Wastl? „Po zjištění, že kluci nejsou uvedeni ve výsledcích jsem požádal pracovníka, který měl náš tým na starosti, aby uvedl věci do pořádku. Chtěl jsem tento problém řešit podáním protestu. Pracovník mě odvedl do stanu, kde zpracovávali výsledky a tam mi bylo řečeno, že jde jen o malý technický problém a že výsledky budou upraveny. Dále mi byl předložen tiskopis od rozhodčích, kde byl Jan Janů zaznamenán pod startovním číslem 158 na 22. místě v čase 18:49 min a Libor Bucifal, startovní číslo 156, na 30. místě časem 19:20 min. Před mýma očima byli kluci ručně dopsáni do chybné výsledkové listiny, s tím, že v oficiálních výsledcích bude vše uvedeno na pravou míru a vše je tak v pořádku. S tímto jsme odjeli na letiště, protože jsme měli jen dvě hodiny do odletu. Jaké ale bylo překvapení, když jsem doma otevřel internet a zjistil, že doplněn do výsledků byl jen Libor Bucifal a to na 29. místě. Jana Janů do výsledků nedoplnili! Po tomto zjištění jsem reagoval e-mailem organizátorům a zástupci EAA, aby věc uvedli do pořádku. Do dnešního dne jsem však neobdržel odpověď. V kompletní výsledkové listině týmů jsme byli také poškozeni, protože nám uvedli jen dva výkony od běžců Kopeckého a Čermáka. Kdyby proběhlo vše dle regulí a byly nám započítány výkony běžců Bucifala a Janů, skončil by náš tým v hodnocení družstev na skvělém devátém místě! Hlavně nechápu, jak je možné, že když má závodník čip, startovní číslo a ještě to celé snímá kamera, že dojde k takovému omylu na evropském šampionátu. Na startu bylo 69 závodníků, všichni proběhli dle pořadatele cílem, ale ve výsledkách je jen 66 běžců! Myslím, že španělští organizátoři poškodili nejen náš tým, ale znehodnotili celý závod. Již bych nechtěl takovouto akci absolvovat, za 40 let mého působení v atletice jsem nic podobného nezažil.“