Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Šest cenných kovů z českého šampionátu pro Hvězdu.

Poslední únorový víkend vyvrcholila domácí atletická halová sezóna Mistrovstvím České republiky. Český šampionát hostila nově postavená atletická hala v Ostravě ve Vítkovicích a pořadatelé ji připravili velmi dobře. K vidění tak byla celá řada velmi kvalitních sportovních výkonů. Atletický oddíl Hvězda Pardubice měl na republikovém šampionátu celkem 11 svých zástupců, kterým se podařilo do Pardubic přivést celkem šest cenných kovů.

Stříbrnou medaili a tedy druhou příčku si dokázali vybojovat běžci Kristiina Mäki a Pavel Dymák. Pro Kristiinu byl start na trati 800 m rychlostním testem před blížícím se Mistrovství světa, do cíle doběhla v čase 2:11,50 min. A jak své vystoupení hodností sama běžkyně? „Chtěla jsem si vyzkoušet delší závěrečný finiš a po se povedlo, myslím že na Halové MS jsem dobře připravena“. Pavel Dymák v běhu na 3 000 m skončil také druhý, když mu časomíra naměřila čas 8:31,16 min. Hned o dvě stříbrné medaile se postaral Jiří Vondráček, nejprve si v sobotu vylepšil své osobní maximum ve skoku dalekém na 2,50 m a následně v neděli přidal ještě další druhou příčku ve své hlavní disciplíně, trojskoku, výkonem 15,39 m. „Po osobním rekordu v dálce jsem večer vůbec nemohl spát a myslím, že mě to stálo lepší výkon a tedy i zlato v trojskoku, ale i tak jsem se dvěma cennými kovy velmi spokojen“ říká Vondráček. Další „dabl“ se podařil Lucii Maršánové, která z Ostravy přivezla dvě třetí místa ale i dva osobní rekordy. Nejprve se v sobotu postavila na start své delší trati (3 000 m) a bronz si vybojovala v osobním rekordu 9:33,98 min. V neděli pak rozšířila svoji sbírku medailí o bronz z poloviční trati, když do cíle doběhla opět v osobním rekordu 4:28,91 min.

Bramborová medaili a tedy smolná čtvrtá příčka zbyla na mladou nadějnou atletku, Ladu Vondrovou. Ve finálovém běhu na 400 m se postavila na start společně mistryní světa Zuzanou Hejnovou a tato špičková konkurence jí pomohla k novému osobnímu rekordu 55,47 s.

Medailová jistota, koulařka Jana Kárníková, tentokráte odjela z Ostravy s prázdnou. Poslední týden před mistrovstvím ji provázely bolesti zad a při prvním soutěžním pokusu si navíc podvrkla palec pravé ruky. Její výkon 14,32 m stačil na páté místo. „Nejvíce mě mrzí, že jsem pro zranění musela odmítnou start na Zimním evropské poháru, který proběhne za 14 dní. Ale věřím, že v létě se zas představím v plné formě“ říká Kárníková. Pátou příčku si vybojoval ještě Jiří Šacl v běhu na 3 000 metrů, a to osobním rekordem časem 8:38,16 min, k tomu přidal ještě desátou příčku na poloviční trati, kde do cíle doběhl v čase 4:05,06 min.

Do finálové osmičky se dokázal probojovat ještě Pavel Hladík, který v běhu na 1 500 m obsadil časem 4:04,25min osmou příčku. Lukáš Secký, který se představil na trati 800 metrů doběhl do cíle v čase 2:03,94 min a to mu stačilo na 16. příčku. Ve Vítkovické hale nastoupila ještě sprinterka Anežka Kubišková, ta si na trati 400 m vytvořila nový osobní rekord, když se jí časomíra zastavila na čase 60,13 s a to stačilo na dvacátou příčku. Posledním z výčtu pardubických zástupců byl koulař Jan Touš, bohužel se mu však nepodařilo zapsat platný pokus.