Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Petrouš vyhrál český pohár v Olomouci!

V Olomouci se tento víkend konalo závěrečné kolo Českého poháru v atletice vozíčkářů. Za nepříznivého počasí dorazila na stadión jen hrstka sportovců, především z Hvězdy SKP Pardubice a padaly velmi zajímavé a kvalitní výkony. Nejhodnotnějším výkonem závodu bylo 49,58 m Jaroslava Petrouše, který se od posledního závodu opět zlepšil o více než 2 m. Standardní výkon předvedl Viktor Uřidil v hodu diskem (29,58 m), se kterým se umístil 4. v poháru. Na 6. místě skončil Jan Vaněk v hodu kuželkou výkonem 21,66 m. Mezi ženami skončila na pěkném 3. Místě Vendula Písaříková za 3,11 m ve vrhu koulí.

Z dalších výkonů: 7. Roman Klema - disk 29,70 m, koule 6,98 m, 8. Petr Vesecký – kuželka 16,92 m, disk 6,53 m, 10. Vojtěch Buhr – disk 14,26 m, oštěp 7,99 m.

Po posledním kole byly sečteny bodové zisky z jednotlivých kol a tak výsledky atletů Hvězdy SKP Pardubice v letošním ročníku Českého poháru v atletice jsou následující: V kategorii žen skončila na 4. Místě Vendula Písaříková ziskem 11 bodů. Mezi muži se nejvýše a bronzovou příčku vyšplhal Martin Němec ziskem 51 bodů, těsně za ním se ziskem stejného počtu bodů byl Jan Vaněk, mezi nimi rozhodovalo pouze vyšší umístění v jednotlivých kolech. Díky vítězství v posledním kole těsně za nimi o jediný bod skončil Jaroslav Petrouš ziskem 50 bodů. 6. Byl Viktor Uřidil ziskem 47 bodů, 11. Potom Petr Vesecký s 20 body, společně s 12. Romanem Klemou (také 20 bodů), 13. Byl Jan Němeček s 11 body, 15. Lukáš Štěpják s 9 body, 17. Lukáš Práchenský s 8 body, 21. Martin Kopeček se 4 body a 23. Vojtěch Buhr s 3 body. Hvězda Pardubice postavila do soutěží celkem 12 sportovců, nejvyšší počet sportovců ze všech českých oddílů.