HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

ZÁVODNÍKŮM HVĚZDY PARDUBICE SE VELMI DAŘILO NA MÍTINKU V OSTRAVĚ.

Publikováno 24.05.2021Neděle 23. května patřila atletům. Jen několik dní po Zlaté tretře se v ostravských Vítkovicích konal mítink Českého atletického svazu, který hostil řadu reprezentantů, a to jak v dospělých kategoriích, tak i v těch mládežnických. Velmi se dařilo také závodníkům atletického oddílu Hvězda Pardubice.

S jejich výsledky nás seznámí manažerka Hvězdy Pardubice, Ing. Jana Kárníková: „Jsme velmi rádi, že se v Ostravě podařilo uspořádat takto pěkný mítink i přes všechna vládní opatření a omezení, a že si naši sportovci mohli zasoutěžit v kvalitní české konkurenci. Všichni naši sportovci, kteří se v Ostravě představili si vytvořili osobní, nebo alespoň letošní maximum, což je velmi povzbuzující do blížící se sezóny, která již snad od června naplno odstartuje.

Skvěle se představili kladiváři, kteří vystoupali na stupně vítězů. Jan Doležálek, který věkově spadá ještě do kategorie juniorů, byl druhý, když vylepšil své sezónní maximum kladivem o váze 7,26 kg na velmi pěkných 64,16 m. Současně mu patří i druhé místo v letošních českých tabulkách mužů. Jeho tréninkový kolega z vrhačské skupiny trenérky Ivy Tlapákové, Filip Chodil, si vylepši osobní rekord z 49,92 metrů na skvělých 59,19 metrů, což je zlepšení o téměř 10 metrů za sezónu, a to je opravdu chvályhodné. Tento výkon mu vynesl třetí příčku.

Velmi kvalitní výkon zaznamenala i dorostenecká sprinterka Markéta Křivková. Na trati 100 metrů překážek zaběhla skvělý čas 14,34 s. Tím si jasně řekla o druhé místo jak na tomto mítinku, tak i v letošních tabulkách dorostenek, když nestačila na Emmu Zvěřinovou z Plzně, a to o pouhé 3 setiny.

Pro dělené páté místo si doskákala Simona Ručová. Ve skoku vysokém žen si dokázala vylepšit osobní maximum na 1,69 m. Všechny své postupné výšky zvládla na první pokus, zradila ji až laťka ve výšce 1,72 metrů, kterou třikrát shodila.

Pátá příčka patří i běžci Janu Janů. Na trati 3000 metrů překážek předvedl čas 9:13,76 min, což je jeho letošní maximum.

V Ostravě se představila také Barbora Moravcová. V rozběhu na 100 metrů žen skončila čtvrtá, když předvedla čas 12,61 s, což je její nové osobní maximum. V celkovém pořadí jí patří 10. místo.

Za zmínku jistě stojí i výkon pardubické odchovankyně Adély Korečkové, ta sice již hájí barvy Kladna, ale stále trénuje ve vrhačské skupině Pardubicích. Její zahájení sezóny bylo také pěkné, výkon 63,89 metrů ji zařadil na druhou příčku.“

Kompletní výsledky z Ostravského mítinku najdete na www.atletika.cz 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI