HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

VRHAČ JIŘÍ ŠANDA DVAKRÁT ZLATÝ

Publikováno 05.10.2018

Mistrovství České republiky žactva. Mladí atleti se ke svému klání sjeli do Jablonce nad Nisou a zástupci Hvězdy Pardubice se zde neztratili. Absolutorium si zaslouží vrhač Jiří Šanda, který vybojoval hned dva nejcennější kovy.

Za výkon 53,79 m v hodu diskem si připsal první vítězství a zlatá medaile mu patří právem, vždyť soupeře za sebou nechal o více než čtyři metry. Druhý titul mistra ČR získal i ve své hlavní disciplíně, vrhu koulí. Zde předvedl nejlépe 16,50 m a tak zvítězil téměř o metr a půl před druhým nejlepším žákovským koulařem republiky. Z Hvězdy Pardubice se na žákovském šampionátu představil i Jiří Bruha, který obsadil pěkné osmé místo v nejkratším sprintu, trať 60 m zvládl v čase 7,64 s a k tomu přidal ještě jedenáctou příčku na trati 150 m (17,63 s). Jedenáctí skončili i Šimon Klimeš v běhu na 3 000 m (10:31,57 min) a Vít Kverek v disku (37,68 m). Na start se postavila i štafeta ve složení Zyklová, Roubalová, Koletová a Horáková, svůj závod na 4 x 300 m zvládla děvčata za 3:03,71 min a obsadila 23. místo.

„Vystoupení našich mladých atletů na Mistrovství žactva musím hodnotit kladně, především výkony vrhače Jiřího Šandy stojí za pozornost. Svými triumfy si mimo dvou zlatých medailí, zajistil i start na Mezistátním utkání žactva. Atletický oddíl Hvězda Pardubice vždy tíhnul k vrhačským disciplínám a je skvělé, že tato tradice stále pokračuje“ uvádí místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Jana Kárníková.