HVĚZDA PARDUBICE


Zpět na výpis článků

JIŘÍ VONDRÁČEK SI VYSKÁKAL PÁTÝ TITUL MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY.

Publikováno 28.06.2021O víkendu vyvrcholila letní domácí atletická sezóna Mistrovstvím České republiky. To se uskutečnilo ve Zlíně na Stadionu mládeže. Atletický oddíl Hvězda Pardubice vyslal na tuto akci sedm svých statečných.
Naším nejúspěšnějším závodníkem byl dle očekávání skokan Jiří Vondráček. V sobotu jasně zvítězil v trojskoku, když jako jediný dokázal překonat šestnáctimetrovou hranici, přesně 16,08 metrů. V neděli se pak ještě představil ve skoku dalekém, kde dolétl do vzdálenosti 7,15 metrů, a to mu vyneslo páté místo.
Dařilo se i dalším sportovcům Hvězdy Pardubice, kteří se dokázali probojovat do finálových bojů. Šestou příčku shodně obsadili koulař Jan Touš, když poslal své náčiní do vzdálenosti 16,54 metrů a diskař Tomáš Jirásek, který si vylepšil své letošní maximum na skvělých 50,86 metrů.
Sedmé místo získal v diskařském kruhu, za pokus dlouhý 49,07 metrů, Oto Petráš. Stejné umístění obsadil i kladivář Filip Chodil, ten předvedl nejlépe 57,92 metrů. Jen těsně pod finálovou osmičkou zůstala výškařka Simona Ručová, která si ze Zlína odváží za výkon 1,68 metrů pěknou devátou příčku.

Pokud by jsme měli zhodnotit vystoupení našeho oddílu na českém šampionátu, tak sedm sportovců není příliš mnoho a jediná medaile také není úplně k radosti. Jirka Vondráček si ale určitě zaslouží kladné hodnocení vždyť o víkendu získal svůj již pátý titul mistra ČR na dráze. Celkově musíme také pochválit vrhače, kteří si jako vždy vedli na českém šampionát dobře a obsadili finálová umístění. Trochu smolný závod zapsal junior Jan Doležálek, který v hodu kladivem bohužel zaznamenal tři nezdařené pokusy. Je také škoda několika zranění našich běžců, kteří by jistě rozšířili naši výpravu na tomto mistrovství. 

NAŠI SPONZOŘI A PARTNEŘI