HVĚZDA PARDUBICE

Zpět na výpis článků

DESÍTKA HVĚZDA PARDUBICE VE ZNAMENÍ MISTROVSTVÍ ČR

Publikováno 11.05.2018

Běžecký svátek na Městském atletickém stadionu, i tak lze nazvat tradiční silniční běh „Desítka Hvězdy Pardubice“, který se konal 8. května. Letošní, již 48. ročník tohoto běhu byl mimořádný tím, že v rámci něj proběhlo Mistrovství České republiky veteránů v běhu na 10 km.

Pro milovníky běhů však byly připraveny celkem tři běhy. V 10.00 hodin se představili běžci na trati dlouhé 2,5 km. Tento běh, kterého se zúčastnilo na 40 závodníků, odstartoval

Přesně v 10.30 hodin padl startovní výstřel k tradičnímu silničnímu běhu na 10 km „Desítka Hvězdy Pardubice“. Startérem, tohoto běhu a zároveň českého šampionátu veteránů, byl náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký. Sportovce přišel podpořit i starosta Městského obvodu Pardubice V, pan Jiří Rejda.

Běžci, kterých se na startu 10 km dlouhého běhu sešlo 108, absolvovali svou trasu na čtyřech 2,5 km dlouhých okruzích, ulicemi sídliště Dukla. Vítězem 48. ročníku se stal reprezentant ČR a závodník domácího oddílu Hvězda Pardubice Jan Janů, který zvítězil časem 32:37 min. Tímto časem zaostal za traťovým rekordem, který padl v loňském roce o pouhých 11 vteřin. Druhé místo získal také závodník domácí Hvězdy Pardubice, Pavel Hladík, ten proťal cílovou pásku v čase 33:44 min. Třetí příčku vybojoval pro AC Prostějov Bronislav Khýr, časem 33:47 min. Mezi ženami si nejlépe vedla hradecká závodnice Táňa Metelková, která zvítězila pěkným časem 38:42 min. Druhou příčku vybojovala Ivana Martincová z Moravské Slávie Brno, když svůj desetikilometrový závod dokončila v čase 44:06 min. Nejlepší z domácích běžkyň, Anna Krátká, obsadila časem 44:55 min, velmi pěknou třetí příčku.

V rámci Mistrovství ČR veteránů bylo vyhlášeno celkem 18 kategorií od 35 let pro muže i ženy. Nejstarším závodníkem byl Vítězslav Jantsch, ročník narození 1935, který zvítězil ve své kategorii 80 – 84 let.

Místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Mgr. Miluše Horská, předala ocenění nejlepším běžcům ve všech věkových kategoriích společně s předsedkyní sdružení veteránské atletiky paní Slávkou Ročňákovou. První tři sportovci v každé kategorii obdrželi drobné dárky a knihu o veteránské atletice.

Následně pak v 13.15 h odstartovala paní senátorka Miluše Horská  „Běh pro rodiče s dětmi“, ty čekal jeden okruh po tartanové dráze Městského atletického stadionu (400 m). V cíli dostal každý účastník tohoto oblíbeného běhu, kterého se zúčastnilo přes 250 sportovců, diplom a sladkou odměnu.

„Jsme velmi rádi, že se nám dostalo té pocty uspořádat, v rámci našeho tradičního silničního běhu „Desítka Hvězdy Pardubice“, Mistrovství ČR v běhu na 10 km pro veteránské kategorie. Celá akce se velmi vydařila, počasí bylo příjemné, běžci předvedli pěkné výkony a organizačně jsme vše velmi dobře zvládli. Zajímavé bylo i propojení veteránských a nejmladších dětských kategorií, neboť v den konání běžecké akce se konal i „Dětský den s atletikou“, který měl stejně jako loni bohatou účast.“ Hodnotí další velmi vydařenou akci místopředsedkyně a manažerka Hvězdy Pardubice Ing. Jana Kárníková.

Kompletní výsledky Desítky Hvězdy Pardubice i Mistrovství ČR veteránů najdete na http://www.atletika-pardubice.cz v sekci významné akce.