Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

19.5.2017

Přihlášení závodníci Hvězdy Pardubice se nemusí prezentovat v závodní kanceláři, startovné je uhrazeno. Stačí přijít k disciplíně!!!

18.5.2017

Seznam postupujících najdete v sekci "Propozice".

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Nejúspěšnější svazová výprava atletů je z Pardubic!

V těchto dnech se vrátila z holandského Stadtskannalu česká výprava atletů s handicapem. Reprezentovali tady na první vrcholné akci sezóny – Mistrovství Evropy v atletice handicapovaných mezi více než 5 stovkami dalších atletů z 37 států. Čtyřčlenná skupina Pardubické Hvězdy se stala nejúspěšnějším atletickým týmem v rámci ČATHS, když z evropského šampionátu přivezla celkem 3 bronzové medaile a jeden evropský rekord. Na tomto prestižním závodě reprezentovali ČR i město Pardubice 3 atleti v doprovodu trenérky Evy Hrdinové. Nejlepších výsledků dosáhl ziskem 2 medailí a evropského rekordu Jaroslav Petrouš. Ten se nejlépe „popral“ s nepřízní počasí (vytrvalý déšť po celou dobu šampionátu) a výkonem 45,94 m získal bronzovou medaili v hodu diskem, hodit o necelý metr dále, získal by i cenný „skalp“ světového rekordmana Alexeye Ashapatova, který závod v dešti vůbec nezvládl a jediným pokusem Jardu přehodil. Nový evropský rekord a zároveň druhou bronzovou vybojoval v hodu oštěpem v novém osobním maximu 36,95 m. Jardu čeká tento týden rozhodnutí ohledně divoké karty a jeho účasti na Letních paralympijských hrách v Londýně. Třetí bronzovou medaili získala ve své hlavní disciplíně kuželkářka Vendula Písaříková za výkon 12,21 m. I v její disciplíně zápasily soupeřky především s nepřízní počasí. Druhou disciplínu absolvovala v poslední den závodu, a to vrh koulí. Vendule by se podařilo 4. pokusem dostat na bronzovou příčku, nekompromisní rozhodčí jí však pokus neuznali kvůli technické chybě, proto se musela spokojit se 4. místem a výkonem 2,93 m. Bez medaile nakonec zůstal Viktor Uřidil, který byl na své první mezinárodní akci a jeho ambice rozhodně nebyly malé. Soupeři nakonec projevili více závodních zkušeností, a tak Viktor vybojoval ve vrhu koulí v silné skupině jeho kategorie za výkon 8,22 m 9. místo, v hodu diskem mu chyběl metr na medaili, nakonec byl 5. za výkon 29,07 m. Česká výprava čítající 17 sportovců získala dohromady 13 medailí, jeden světový a jeden evropský rekord a obsadila celkové 18. místo v pořadí států.