Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

19.5.2017

Přihlášení závodníci Hvězdy Pardubice se nemusí prezentovat v závodní kanceláři, startovné je uhrazeno. Stačí přijít k disciplíně!!!

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Nejlepší čeští atleti se sešli v Pardubicích.

Již po jednadvacáté se sešli příznivci atletiky při Pardubickém atletickém mítinku, který je již tradičně zařazen do série mítinků Česká spořitelna atletické extraligy družstev. Ačkoli deštivé počasí atletům příliš nepřálo, sešlo se ke svým startům na 200 závodníků z 32 českých oddílů. Mezi startujícími byla k vidění celá řada reprezentantů, kteří sbírali cenné body pro svá družstva, perličkou byla účast mladých atletů ze Saudské Arábie.

Mezi velmi kvalitní výkony můžeme počítat výkon koulaře Antonína Žalského (11. z Mistrovství světa v Moskvě), který na domácím sektoru předvedl 19,71 m a s přehledem soutěž vyhrál. Také další účastník MS v Moskvě, Daniel Němeček, předvedl na trati 400 m kvalitní čas 46,95 s.

Velmi kvalitní čas předvedl závodník Hvězdy Petr Vitner v běhu na 5 000 m, když vytvořil nový rekord mítinku časem 14:18,26 min, tento výkon je letos druhým nejlepším časem v ČR. Další rekord mítinku překonal také účastník MS v Moskvě, závodník TJ Dukla Praha Jan Kubista, ten trať dlouhou 800 m zvládl za 1:51,05 min.

Dalším skvělým výkonem se blýskla třetí žena Mistrovství Evropy do 22 let, Barbora Procházková, která ve sprintu na 200 m zvítězila v čase 24,11 s. Na poloviční trati také zvítězila a to v čase 11,84 s.

Mezi špičkové výkony je třeba zařadit také výkon diskaře Igora Gondora, který předvedl 58,38 m. Cenné je také vítězství domácího Jiřího Vondráčka v trojskoku 14,98 m.

Účast i výkony na Pardubickém atletickém mítinku sice výrazně ovlivnilo nepříznivé počasí, přesto však svou kvalitou potvrdil své čelné místo mezi podobnými akcemi v ČR. Co je však důležité je, že domácí Hvězdy SKP Pardubice svými výsledky potvrdila svou skvělou sezonu extraligového družstva, když po součtu je družstvo mužů na třetím místě a ženy budou po součtu také velmi vysoko. Konečné pořadí bude uveřejněno po kontrole všech bodů řídícím soutěže.