Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Na oslavu Dne osvobození se naplnil atletický stadión!

I v letošním roce přitáhl druhý květnový svátek na Městský atletický stadión několik stovek lidí všeho věku. 68. výročí Dne osvobození (jež bylo uctěno českou státní hymnou) proběhlo i v Pardubicích ve sportovním duchu. Pořadatelé z Hvězdy SKP Pardubice připravili na tento slavný den již 43. ročník tradičního vytrvalostního běhu na 15 km (pod záštitou firmy Prodin, a. s.) a další doprovodné akce, jako Lidový běh (patronem se stala Zdravotní pojišťovna Ministerstva Vnitra ČR) a závod pro rodiče s dětmi. Již po 16. se na stadiónu představila i převážná část české státní reprezentace v atletice vozíčkářů a také několik zahraničních účastníků a atletických nováčků. Hlavní závod běžců na trase Pardubice, Nemošice, Mnětice a zpět odstartoval náměstek primátorky města Pardubic pan Jindřich Tauber a vyslal tak na 15 km trať více než stovku běžců.

Nejlépe si v tomto závodě (kde bylo vypsáno celkem 8 kategorií mužů i žen) vedli tito závodníci: V kategorii mužů A zvítězil domácí Jan Janů výkonem 49:54,9 min, na 2. místě také domácí závodník Miloš Kratochvíl časem 53,54,2 min a 3. Doběhl Jan Chlubna z Nového Města na Moravě v čase 57:53,0 min. Mezi muži B vyhrál Jan Vodehnal Z OMT Pardubice časem 56:12,0 min. V kategorii mužů C doběhl jako první do cíle Vladimír Vacarda ze Slovanu Liberec (59:45,9 min), v kategorii mužů D pak František Hájem z FGT Stolany časem (1:04:25,2 h). Před tento čas se však dostal nejlepší závodník kategorie nad 70 let, a to vítěz kategorie E pan František Krátký z Vikingu Králíky, který zaběhl 16. Nejlepší čas 1:01:57,0 h. V kategoriích žen zvítězila v absolutním pořadí Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové časem 59:17,7 min (kat. B) před vítězkou kategorie A Denisou Kozákovou z Hvězdy (1:03:22,9 h). Na celkovém 46. místě doběhla vítězka C kategorie žen Karla Mališová z USK Praha v čase 1:09:02,8 h. Mezi závodníky je třeba ještě vyzdvihnout domácího Pavla Rybišára, který skončil na celkovém 15. místě (1:01:40,9 h), 18. Byl Petr Eliáš (1:02:24,2 h).

Na svou trať vyběhlo ve středu i více než 70 účastníků Lidového běhu, který odstartovala senátorka Pardubického kraje paní Miluše Horská, a chvíli po nich se vydali na nejkratší trať také ti nejmenší se svými rodiči. Letos se jich na startu sešla téměř padesátka. K slavnostním okamžikům patřilo i předání dárkového koše k nadcházejícímu životnímu jubileu 60 let dlouholetému funkcionáři Hvězdy panu Zajícovi.

Po odběhnutí vytrvalců však stadión nezůstal prázdný. Sešel se zde letos téměř rekordní počet handicapovaných atletů, včetně závodníků ze zahraničí, nad jejichž soutěží převzala záštitu poslankyně Parlamentu ČR Ing. Květa Matušovská. Pořadatelé sportovně rozdělili do pěti sektorů. Pomohli tak hladkému průběhu celého závodu a to přineslo své ovoce. Padly celkem 4 české rekordy, 3 v kategoriích žen a jeden v kategorii mužů. Bylo překonáno velké množství nejlepších osobních výkonů a padlo 9 výkonů lepších A limitů a 7 výkonů lepších B limitů na nadcházející Mistrovství světa v atletice handicapovaných ve Francii. Toto kolo KB Českého poháru v atletice vozíčkářů vyhrál Jan Vaněk z domácí Hvězdy za skvělý výkon v hodu kuželkou (25,61 m), mezi ženami zvítězila Anna Vocelová z SK JÚ Praha výkonem v hodu diskem (a dvěma překonanými českými rekordy) 18,55 m. Z dalších výkonů je třeba vyzdvihnout výsledky domácích – 3. místo v ČP Martina Němce za hod diskem 33,96 m, 5. místo Jaroslava Petrouše za disk 49,83 m, 7. Místo Viktora Uřidila za výkon v disku 29,97 m a mezi ženami 4. Místo Venduly Písaříkové za vrh koulí (2,96 m).