Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Koulařka Kárníková zahájila zalovou sezónu 2015.

Mezinárodním atletickým mítinkem „OTROKOVICE 2015“ zahájila halovou sezónu 2015 nejlepší česká koulařka posledních deseti let, Jana Kárníková. Na úvod sezóny předvedla výkon za hranici šestnácti metrů, čímž potvrdila svoji suverenitu na domácí scéně.

Zeptali jsme se jí na pár otázek…

V loňském roce jste svoji výkonnost posunula opět na sedmnáctimetrovou hranici. Co se u Vás změnilo?

V první řadě jsem se dala dohromady zdravotně a mohla naplno trénovat. Hlavní změna ale byla v tom, že jsem začala více spolupracovat s koulařským trenérem Petrem Stehlíkem z pražské Dukly a to se ukázalo jako velmi dobrý krok kupředu.

Svoji přípravu na halovou sezónu 2015, ve které proběhne ME v Praze, jste absolvovala v Jihoafrické republice. Proč zrovna JAR a tréninková skupina Petra Stehlíka?

Do JAR se jezdí připravovat spousta špičkových atletů a tréninkové podmínky jsou tam opravdu skvělé. Musím říci, že to bylo zatím nejlepší soustředění v mém životě, opravdu jsem byla ze zázemí Potchefstroomu nadšená a to ať už to vezmu z pohledu sportovní přípravy, ale i z pohledu Evropana, který byl poprvé v této destinaci. Příprava tam proběhla velmi dobře a už se těším, až prodám vše, co jsme tam natrénovali.

A proč Petrova tréninková skupina? To je jednoduché, Petr byl sám skvělý koulař s osobním rekordem 20,96 m, a když se podíváte na výsledky jeho svěřenců, kterými jsou Ladislav Prášil, Tomáš Staněk, Martin Stašek a Martin Novák, tak není o čem přemýšlet. Lepší tréninkové kolegy bych si ani nemohla přát a je skvělé se učit od těch nejlepších.

V Otrokovicích jste zahájila vítězstvím a výkonem 16,07 m. Jste s tím spokojená?

No jak se to vezme. Výkonem přes šestnáct metrů jsem ještě nikdy halovou sezonu nezahájila, takže se dá říct, že je to dobré. V JAR jsem si na konci soustředění natrhla fascii šikmého břišního svalu a v první polovině ledna jsem brala antibiotika na zánět průdušek, to mě trochu přibrzdilo ve výkonnosti, ale věřím, že se to do konce ledna srovná a zase brzy uvidíme daleké pokusy.

A jak vidíte svoji účast na Mistrovství Evropy v Praze? Do limitu vám po prvních závodech chybí 33 cm.

Věřím, že limit padne na některém ze dvou dalších závodů, které absolvuji do konce ledna, abych se pak v klidu mohla připravovat na halový evropský šampionát. A cílem pro Evropu je mimo nominace samotné, probojovat se do finálové osmičky.

Nejlepší čeští koulaři na soustředění v JAR: Ladislav Prášil, Jana Kárníková, Tomáš Staněk.

 

RYCHLÝ KONTAKT

Čs. Armády 2515, Pardubice

Telefon, fax

+420 466 304 881

E-mail
hvezda-pardubice@seznam.cz

ANKETA

Myslíte si, že město Pardubice podporuje atletiku v Pardubicích dostatečně?
Ano
603
Ne
2027

Dosud hlasovalo: 2630 osob

ODKAZY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.