Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Koulařka Kárníková jde ze závodu do závodu.

Opravdu velmi náročný minulý týden měla nejlepší česká koulařka Jana Kárníková. Atletika Hvězda SKP Pardubice absolvovala během sedmi dní tři starty a na všech předvedla výkon za 16 metrů. 23. Června startovala na prestižním Mistrovství Evropy družstev v irském Dublinu. Za opravdu nepříznivého počasí zde předvedla standardní výkon 16,02 m a splnila tak tabulkově očekávané páté místo, tím přispěla do české národní sbírky ziskem sedmi bodů. Celému národnímu týmu se také dařilo a pro příští rok bude opět startovat v nejvyšší evropské soutěži. Dalším, a to velmi kvalitním, závodem koulařky Kárníkové byl start na Zlaté tretře v Ostravě. Na tomto mítinku se představila také světová koulařka Valerie Adams, která zde vytvořila nejlepší světový výkon tohoto roku. Jana Kárníková obsadila ve velmi kvalitní startovní listině sedmou příčku výkonem 16,31 m. Třetím závodem pardubické závodnice v minulém týdnu byl start na extraligovém mítinku na pražské Slávii, zde zvítězila a její nejdelší vrh meřil rovných šestnáct metrů.

Jak hodnotí Jana Kárníková uplynulý týden?

Určitě nejsem spokojená s výkony, ačkoli jsem fyzicky připravená velmi dobře, technicky se mi letos nedaří a tím je má výkonnost pořád tak metr za očekáváním. Po tom náročném týdnu se třemi starty si musím trochu odpočinout a potrénovat. Chci se ještě pokusit o splnění limitu pro srpnové Mistrovství světa v Moskvě, takže se během pár dní musím technicky srovnat. Dalším mým startem je 14. července mítink v řeckém Nikiti. Poslední možností, kde mohu splnit limit pro MS je extraligový mítink v Táboře, který proběhne 24. 7.