Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

19.5.2017

Přihlášení závodníci Hvězdy Pardubice se nemusí prezentovat v závodní kanceláři, startovné je uhrazeno. Stačí přijít k disciplíně!!!

18.5.2017

Seznam postupujících najdete v sekci "Propozice".

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Kladivář Hvězdy Pardubice, Jaroslav Lauterkranc se chystá na Mistrovství světa.

Velký posun ve své výkonnosti, a tím i velký úspěch v podobě nominace na Mistrovství světa do 17 let, zaznamenal letos závodník Hvězdy SKP Pardubice, kladivář Jaroslav Lauterkranc. Jeho nejdelší pokus této sezony, kladivem o váze pět kilogramů, měří zatím 66,77 m. Tímto výkonem vede české tabulky dorostenců o více než pět metrů, ale hlavně si tak zajistil účast na nejprestižnější světové akci atletů do 17 let. Oprávněnost jeho nominace potvrzují i jeho další výkony, vždyť hranici 65-ti metrů dokázal v této sezoně přehodit již čtyřikrát, i jeho další výkony jsou těsně za touto metou. Dopoledne jedenáctého července se tedy představí v kvalifikačním startu na Mistrovství světa dorostenců v ukrajinském Doněcku. Bude-li se Jardovi v kvalifikaci dařit, postoupí do finálového souboje dvanácti nejlepších kladivářů světa, který proběhne 12. července v odpoledních hodinách.

Položili jsme Jardovi pár otázek:

1. Jak jsi začínal s atletikou?

S atletikou jsem začal v roce 2011. Přivedl mě k ní děda, který se zná s reprezentačním trenérem Pavlem Studničkou. Ten mě vyzkoušel ve všech vrhačských disciplínách a usoudil, že pro mě bude nejlepší hod kladivem.

2. Proč jsi si vybral zrovna vrhačské disciplíny, hlavně kladivo?

Nemám běžeckou postavu, jsem spíše silový typ, a proto jsem si vybral vrhy. Baví mě posilovat a vše co k tomu patří. Kladivo se mi líbilo už na prvním tréninku, hned co jsem si ho zkusil. Baví mě se zlepšovat v technice, která je mezi technickými disciplínami jednou z nejtěžších.

3. Kde a s kým trénuješ?

Trénuji v Pardubicích na Městském atletickém stadionu, kde sídlí můj oddíl Hvězda SKP Pardubice. Když je možnost, tak využíváme jiná tréninková střediska v okolí, např. Nymburk, kde jsou daleko lepší podmínky na přípravu a regeneraci, ale bohužel z finančních důvodů to nelze využívat častěji. Kvalitní podmínky nám v Pardubicích chybí a doufám, že se to brzy zlepší a budeme se moc připravovat lépe. Mým trenérem je Pavel Studnička.

4. Pověz nám něco o Tvé sportovní kariéře?

Začínal jsem v 5 letech s fotbalem. Postupem času jsem si uvědomil, že nechci být pouze průměrným fotbalistou, ale že bych chtěl ve sportu něčeho dosáhnout a chtěl jsem změnu. Proto jsem přešel k hodu kladivem a byla to dobrá volba. V roce 2011 jsem se stal krajským přeborníkem, mistrem české republiky žáků a zavítal jsem i na svůj první reprezentační závod (Mezistátní utkání), ten se mi však moc nevydařil. Začátek sezóny 2012 jsem si pokazil sám a tak jsem vše doháněl, až ke konci sezóny, kde jsem hodil pětikilovým kladivem přes 57 m. No a tato sezóna „2013“ je pro mě velmi úspěšná. Podařilo se mi hodit krajský rekord, poté jsem na Mezistátním utkání skončil druhý, když jsem si vylepšil svůj osobní rekord na 66,77 m a tím jsem také splnil limit pro Mistroství světa. Před týdnem jsem získal svůj již druhý titul Mistra ČR.

5. MS bude tvá první velká světová akce, jak se chystáš a co od toho očekáváš?

Ano, je to moje první velká akce a strašně se na ni těším. V přípravě jsem tomu dal všechno a vyplatilo se mi to. Momentálně se snažím odstranit chyby v technice a snažím se odpočívat. Teď mě čeká reprezentační soustředění v Ostravě (2.-5. července), kam odjíždím se svým trenérem Pavlem Studničkou. Čeká mě tam hodně technického házení a regenerace. 8. července odlítám na Mistroství světa sedmnáctiletých, které se koná v Doněcku. Tam je mým cílem postoupit z kvalifikace, ale bude to hodně těžké. Chci tam také pokořit 70 metrovou hranici, která by mi postup mezi dvanáct nejlepších měla zajistit.

RYCHLÝ KONTAKT

Čs. Armády 2515, Pardubice

Telefon, fax

+420 466 304 881

E-mail
hvezda-pardubice@seznam.cz

ANKETA

Myslíte si, že město Pardubice podporuje atletiku v Pardubicích dostatečně?
Ano
591
Ne
1990

Dosud hlasovalo: 2581 osob

ODKAZY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.