Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Kladivář Hvězdy Pardubice, Jaroslav Lauterkranc se chystá na Mistrovství světa.

Velký posun ve své výkonnosti, a tím i velký úspěch v podobě nominace na Mistrovství světa do 17 let, zaznamenal letos závodník Hvězdy SKP Pardubice, kladivář Jaroslav Lauterkranc. Jeho nejdelší pokus této sezony, kladivem o váze pět kilogramů, měří zatím 66,77 m. Tímto výkonem vede české tabulky dorostenců o více než pět metrů, ale hlavně si tak zajistil účast na nejprestižnější světové akci atletů do 17 let. Oprávněnost jeho nominace potvrzují i jeho další výkony, vždyť hranici 65-ti metrů dokázal v této sezoně přehodit již čtyřikrát, i jeho další výkony jsou těsně za touto metou. Dopoledne jedenáctého července se tedy představí v kvalifikačním startu na Mistrovství světa dorostenců v ukrajinském Doněcku. Bude-li se Jardovi v kvalifikaci dařit, postoupí do finálového souboje dvanácti nejlepších kladivářů světa, který proběhne 12. července v odpoledních hodinách.

Položili jsme Jardovi pár otázek:

1. Jak jsi začínal s atletikou?

S atletikou jsem začal v roce 2011. Přivedl mě k ní děda, který se zná s reprezentačním trenérem Pavlem Studničkou. Ten mě vyzkoušel ve všech vrhačských disciplínách a usoudil, že pro mě bude nejlepší hod kladivem.

2. Proč jsi si vybral zrovna vrhačské disciplíny, hlavně kladivo?

Nemám běžeckou postavu, jsem spíše silový typ, a proto jsem si vybral vrhy. Baví mě posilovat a vše co k tomu patří. Kladivo se mi líbilo už na prvním tréninku, hned co jsem si ho zkusil. Baví mě se zlepšovat v technice, která je mezi technickými disciplínami jednou z nejtěžších.

3. Kde a s kým trénuješ?

Trénuji v Pardubicích na Městském atletickém stadionu, kde sídlí můj oddíl Hvězda SKP Pardubice. Když je možnost, tak využíváme jiná tréninková střediska v okolí, např. Nymburk, kde jsou daleko lepší podmínky na přípravu a regeneraci, ale bohužel z finančních důvodů to nelze využívat častěji. Kvalitní podmínky nám v Pardubicích chybí a doufám, že se to brzy zlepší a budeme se moc připravovat lépe. Mým trenérem je Pavel Studnička.

4. Pověz nám něco o Tvé sportovní kariéře?

Začínal jsem v 5 letech s fotbalem. Postupem času jsem si uvědomil, že nechci být pouze průměrným fotbalistou, ale že bych chtěl ve sportu něčeho dosáhnout a chtěl jsem změnu. Proto jsem přešel k hodu kladivem a byla to dobrá volba. V roce 2011 jsem se stal krajským přeborníkem, mistrem české republiky žáků a zavítal jsem i na svůj první reprezentační závod (Mezistátní utkání), ten se mi však moc nevydařil. Začátek sezóny 2012 jsem si pokazil sám a tak jsem vše doháněl, až ke konci sezóny, kde jsem hodil pětikilovým kladivem přes 57 m. No a tato sezóna „2013“ je pro mě velmi úspěšná. Podařilo se mi hodit krajský rekord, poté jsem na Mezistátním utkání skončil druhý, když jsem si vylepšil svůj osobní rekord na 66,77 m a tím jsem také splnil limit pro Mistroství světa. Před týdnem jsem získal svůj již druhý titul Mistra ČR.

5. MS bude tvá první velká světová akce, jak se chystáš a co od toho očekáváš?

Ano, je to moje první velká akce a strašně se na ni těším. V přípravě jsem tomu dal všechno a vyplatilo se mi to. Momentálně se snažím odstranit chyby v technice a snažím se odpočívat. Teď mě čeká reprezentační soustředění v Ostravě (2.-5. července), kam odjíždím se svým trenérem Pavlem Studničkou. Čeká mě tam hodně technického házení a regenerace. 8. července odlítám na Mistroství světa sedmnáctiletých, které se koná v Doněcku. Tam je mým cílem postoupit z kvalifikace, ale bude to hodně těžké. Chci tam také pokořit 70 metrovou hranici, která by mi postup mezi dvanáct nejlepších měla zajistit.

RYCHLÝ KONTAKT

Čs. Armády 2515, Pardubice

Telefon, fax

+420 466 304 881

E-mail
hvezda-pardubice@seznam.cz

ANKETA

Myslíte si, že město Pardubice podporuje atletiku v Pardubicích dostatečně?
Ano
603
Ne
2027

Dosud hlasovalo: 2630 osob

ODKAZY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.