Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

JUNIOŘI I JUNIORKY HVĚZDY PARDUBICE SI ZAJISTILI JASNÝ POSTUP NA MISTROVSTVÍ ČR.

Skvělého výsledku se o víkendu podařilo dosáhnout mládežnickým družstvům atletického oddílu Hvězda Pardubice.

Junioři a juniorky se skvěle představili na domácím stadionu při Mistrovství Čech v atletice družstev, které proběhlo za pořadatelství atletického oddílu Hvězda Pardubice. Na Městský atletický stadion přijelo celkem 24 nejlepších týmů, které postoupili na tento šampionát z krajských kol. Domácím se velmi dařilo a obě družstva (juniorky i junioři) si zde zajistila postup na Mistrovství České republiky, které proběhne ve čtvrtek 28. září v Ostravě.

Vedoucí družstva juniorek pan Jaroslav Jón hodnotí sobotní závod: „Všechna děvčata se velmi snažila a až na drobná zaváhání předvedla skvělé výkony. Absolutorium a největší pochvalu si jistě zaslouží sprinterka Lada Vondrová, ta dokázala pro družstvo Hvězdy Pardubice vybojovat skvělých 35,75 bodů a stala se tak nejlepší bodující závodnicí nejen našeho týmu, ale i celé soutěže. Jsem velmi rád, že jsme na domácí půdě vybojovali cenný kov, děvčata si to jistě zaslouží. Ve finále, tedy Mistrovství ČR, se pokusíme předvést minimálně stejně kvalitní výkony a uvidíme, jak naše výsledky dopadnou v konkurenci nejlepších českých celků na národním šampionátu.“

Lada Vondrová zvítězila hned ve třech individuálních disciplínách 400 m (57,46 s), 800 m (2:13,61 min) a v běhu na 400 metrů překážek (61,49 s) a k tomu ještě pomohla krátké i dlouhé štafetě. Prvenství si vybojovala i Kristýna Malířová ve skoku vysokém, a to pokusem, který měl hodnotu 1,70 m. K tomu přidala ještě dvě třetí místa. Ve skoku dalekém za výkon 5,05 m a v trojskoku výkonem 11,38 m. Na předních místech se umístila také sprinterka Anna Šuhájková, když na trati 100 m doběhla třetí v čase 12,71 s a k tomu přidala 4. místo na dvojnásobné trati (25,82 s). Třetí příčku si vybojovala Michaela Červínová v běhu na 800 metrů, cílovou pásku proťala v čase 2:14,90 min. Na stejné pozici skončila, věkem ještě dorostenka, Linda Dušková, ta si na trati 3 000 metrů doběhla pro čas 11:14,98 min. Bronzová pozice patří i Barboře Tylichové a to hned dvakrát, ve vrhu koulí za 11,27 m a v hodu diskem za 32,28 m.

„Tým juniorů je letos ve velmi dobré sestavě a druhá příčka na Mistrovství Čech je skvělý výsledek. Jsem rád, že můžu říct, že patříme k nejlepším v České republice. Na národní Šampionát v Ostravě se nachystáme jak nejlépe to půjde, a věřím, že se kluci poperou o co nejlepší výsledek.“ říká vedoucí družstva juniorů pan Petr Gdula a dodává „ ještě bych rád pochválil nejlépe bodujícího závodníka družstva juniorů, tím se v sobotu stal David Holý, když získal celkem 26 bodů.

David Holý nastoupil ve xx disciplínách, v běhu na 100 metrů překážek obsadil časem 14,98 s třetí příčku, ve skoku vysokém skončil na příčce 4., když zdolal laťku ve výšce 1,94 m. Nejlépe se mu dařilo v jeho hlavní disciplíně, skoku o tyči, zde zvítězil pokusem na výšce 4,80 m. Vítězství si vybojoval v běhu na 800 metrů Miloslav Novotný časem 1:58,16 min, velmi dobře mu sekundoval Jan Kalous, ten doběhl na třetím místě v čase 1:59,11 min. Michal Růžek se představil na trati 1 500 m a časem 4:14,85 si zajistil druhou pozici. Ve vrhu koulí předvedl Michael Šíp pokus dlouhý 15,29 m a obsadil tak druhou příčku. Stejně se mu dařilo i v hodu kladivem, kde za výkon 54,80 m obsadil také druhé místo. Stejné umístění si vybojoval i Oto Petráš v diskařském kruhu, když předvedl 42,24 m.