Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Jaroslav Lauterkranc vládne dorosteneckému kladivu.

Velký posun ve své výkonnosti letos zaznamenal závodník Hvězdy SKP Pardubice, kladivář Jaroslav Lauterkranc. Jeho nejdelší pokus této sezony, kladivem o váze pět kilogramů, měří 70,94 m a je současně krajským rekordem. Tímto skvělým výkonem vede české dorostenecké tabulky o téměř deset metrů a z hlediska historie české atletiky je to pátý nejdelší kladivářský pokus dorostenecké kategorie. Právem mu tak náleží oslovení nejlepší český dorostenec v hodu kladivem pro rok 2013. K jeho letošním největším úspěchům patří reprezentace na nejprestižnější akci pro dorosteneckou kategorii „Mistrovství světa do 17 let“. Do své sbírky úspěchů přidal letos další titul Mistra ČR a úspěšně reprezentoval i na Mezistátním utkání dorostu. Zajímavostí je i to, že předvedl nejlepší český výkon v hodu kladivem (6kg) a vede tak i tabulky juniorů o více než dva metry.

Položili jsme mu několik otázek…

Jak s odstupem času hodnotíte své vystoupení na červencovém MS dorostenců a celkově sezonu 2013?

Tak MS pro mě byla velká zkušenost a jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit této akce. Jel jsem tam s větším cílem a byl jsem z výkonu, který jsem tam předvedl trochu zklamaný, ale oklepal jsem se z toho. Po krátkém odpočinku jsem se pustil opět do tvrdé práce, která mi v závěru sezóny přinesla splnění mých předsevzetí před sezónou, což bylo atakovat 70-ti metrovou hranici. Výkon 70,94m byl mým letošním maximem a zároveň krajským rekordem a 5 nejlepším výkonem v historii dorosteneckého kladiva. Stal jsem se mistrem ČR, vedu tabulky dorostenců o téměř 10 metrů, ale také vedu i juniorské tabulky, když jsem hodil 6kg kladivem přes 61 metrů. Opravdu můžu být jen spokojený.

Jak probíhá v současné době vaše příprava?

Mým trenérem je reprezentační kladivářský trenér mládeže Pavel Studnička. Momentálně se připravuji v Pardubicích s naší nejlepší českou koulařkou Janou Kárníkovou, s kterou pracujeme na kondici. Začátkem listopadu odjíždím s reprezentací na soustředění do Žinkov u Nepomuku a do konce roku by mělo proběhnout ještě jedno soustředění s naší vrhačskou skupinou v Ústí nad Orlicí.

Pro atletickou sezonu 2014 budete prvním rokem patřit do kategorie juniorů, jaké máte výkonnostní plány?

Rád bych se pohyboval svými výkony 6kg kladivem u vzdáleností jako letos 5kg kladivem, což znamená, že bych v příštím roce chtěl být opět v čele českých tabulek a bojovat o titul mistra republiky. Jelikož budu závodit i se soupeři o rok staršími, bude to určitě těžší, ne však nereálné. S mým trenérem určitě uděláme vše proto, abychom se okolo té 70-ti metrové hranice opět pohybovali.

V příštím roce se v červenci koná Mistrovství světa juniorů v Eugene (USA) jak vidíte své možnosti na této akci reprezentovat?

Uvidíme, jak budou nastavené kvalifikační limity na MS a jak se mi povede kompletní příprava na sezónu 2014. Věřím, že je v mých možnostech kvalifikovat se na MS a jsem připraven tvrdě pracovat a udělat vše pro to, aby se to povedlo. Pro kvalitní přípravu však jsou potřeba i kvalitní podmínky, které bohužel v Pardubicích zatím nemáme a tak bych rád využil tréninková centra v okolí, jako je např. Nymburk. Na to je však potřeba více financí, které není jednoduché sehnat, i když určitou část lze pokrýt z grantů SCM a reprezentace. Určitou finanční podporu mi poskytla i firma GASCO Pardubice. Věřím, že jsou s mými výkony také spokojeni a budou mě podporovat i nadále. Odměnou pro mě a všechny v mém okolí, kteří mě jakýmkoliv způsobem podporují by potom mohla být i účast na již zmiňovaném MS juniorů v Eugene.

Pardubické atletice tedy vyrůstá další talent, který „již nakoukl“ do světa velké atletiky. Příznivci tohoto sportu budou jistě sledovat jeho další sportovní růst a případné úspěchy.

RYCHLÝ KONTAKT

Čs. Armády 2515, Pardubice

Telefon, fax

+420 466 304 881

E-mail
hvezda-pardubice@seznam.cz

ANKETA

Myslíte si, že město Pardubice podporuje atletiku v Pardubicích dostatečně?
Ano
603
Ne
2026

Dosud hlasovalo: 2629 osob

ODKAZY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.