Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Janů vítězně na Velké Verandě.

V sobotu 5. prosince proběhl již 23. ročník Malé ceny Velké Verandy. Na startu tohoto náročného krosového běhu, se startem v choceňských lesích, se sešlo celkem 462 běžců. A výrazného úspěchu zde dosáhl atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice, neboť jeho běžci byli na čele všech kategorií.

Velkým favoritem hlavního závodu mužů „A“ na čtyř kilometrové trati byl reprezentant Jan Janů, kterému se podařilo překonat patnáct let starý traťový rekord, když doběhl ve velmi pěkném čase 15:03 min. Tento start pro něj byl závěrečným testem před odletem na Mistrovství Evropy v krosu a ukázalo, se že pardubický závodník má tu správnou formu. „ME v krosu proběhne v neděli 13. prosince ve Francii v Toulonu – Hyeres a věřím, že v tomto velmi náročném závodě, kde se představí v kategorii mužů do 22 let, se Honza probojuje do první poloviny startovního pole“ zdělil jeho trenér pan Miroslav Wastl.

Na Velké Verandě se však dařilo i ostatním závodníkům Hvězdy, v kategorii muži A skončil na pátém místě Jiří Šacl (16:13 min) a jen těsně za ním na šesté příčce, věkem ještě junior, Pavel Hladík. V kategorii B, tedy mužů nad 40 let zvítězil opět závodník Hvězdy, byl jím Miloš Kratochvíl, který náročnou trať zvládl v čase 16:49 min, což je opět traťový rekord této kategorie.

Také v kategorii žen se Hvězda předvedla velmi dobře. Kategorii „A“ vyhrála Lucie Maršánová ve velmi pěkném čase 17:51 min a 14. skončila Elena Halecká (22:59 min). I v kategofii „B“ (nad 40 let) zvítězila závodnice Hvězdy, když v čase 22:40 min doběhla Anna Krátká.