Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

19.5.2017

Přihlášení závodníci Hvězdy Pardubice se nemusí prezentovat v závodní kanceláři, startovné je uhrazeno. Stačí přijít k disciplíně!!!

18.5.2017

Seznam postupujících najdete v sekci "Propozice".

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

DVĚ ZÁSTUPKYNĚ HVĚZDY PARDUBICE NA MISTROVSTVÍ EVROPY DO 19 LET

18. července odcestovaly dvě závodnice atletického oddílu Hvězda Pardubice na Mistrovství Evropy juniorů do italského Grosseta. Byly jimi sprinterky Anna Šuhájková a Lada Vondrová. Součástí českého národnímu týmu byl i trenér Lady Vondrové, pan Jaroslav Jón, který je současně i místopředsedou atletického oddílu Hvězdy Pardubice.
Jako první se v dějišti evropského šampionátu juniorů představila Anna Šuhájková. Její start běhu na 100 metrů proběhl hned v první den tohoto mistrovství. Cílem svého rozběhu prolétla v čase 12,35 s, což stačilo na sedmé, bohužel nepostupové místo. Představila se však ještě ve štafetě na 4 x 100 m, kde pomohla k pěknému 14. místu, česká štafeta doběhla v čase 45,61 s.

Druhou zástupkyní Hvězdy Pardubice byla Lada Vondrová, té se dařilo mnohem lépe. Nejprve v pátek pohodlně postoupila ze svého rozběhu na 400 m překážek, když v čase 59,80 s doběhla na druhém místě. V sobotu ji čekalo velmi těžké semifinále. I zde se ji podařilo dostat se mezi nejlepší a postoupit do finále, když si dokázala vylepšit osobní maximum na 58,89 s a doběhla na čtvrté příčce. Finálový závod byl pro ni také velmi kvalitní, vždyť zaběhla svůj druhý nejrychlejší čas v kariéře. Tento čas 59,16 s ji zajistil sedmou příčku na Evropském šampionátu a potvrdil, že je velkým talentem a přínosem pardubické atletiky. Pro Ladu je to zatím její největší úspěch v této kategorii a můžeme se těšit na její další sportovní úspěchy.

A jak hodnotil vystoupení své svěřenkyně trenér Jaroslav Jón? „Lada předvedla své osobní maximum a to je na vrcholné akci vždy velmi pozitivní výsledek. Před šampionátem měla Lada zdravotní problémy, brala antibiotika a potýkala se s anginou, naštěstí se nám to podařilo přeléčit včas a mohli jsme do Grosseta odcestovat. Proto jsem velmi rád za trochu překvapivý postup ze semifinále. Škoda pak drobné chybičky na druhé překážce ve finálovém běhu, mohlo to být ještě lepší. Ale celkově musím hodnotit její vystoupení na tomto evropském šampionátu jako velmi zdařilé a úspěšné.“