Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Běžec Hvězdy SKP Pardubice Jan Janů září.

Závodník atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice, běžec Jan Janů, má letos opravdu vydařenou sezonu. Stal se Mistrem republiky v běhu do vrchu v kategorii mužů, a tím si zajistil účast na Mistrovství světa v této běžecké disciplíně. V polském městě Krynica-Zdrój se mu opět dařilo a Jan Janů vybojoval na MS, ve velmi silné konkurenci, skvělé 24. místo. Kromě běhů mimo dráhu se účastní i závodů na atletickém ovále a při Mistrovstvích České republiky vždy patří k finalistům běhů na 5 000 m či 3 000 m překážek. Úspěchy sbírá i na mezinárodních mítincích v rámci celé Evropy.

Dle Vašich výsledků je zřejmé, že Vaší hlavní specializací jsou běhy mimo dráhu. Jak jste se k běhům do vrchu, a krosovým běhům dostal?

Už od mých samých začátků mě lákalo běhání v přírodě. Přijde mi to přirozenější - běžet v přírodě, než “kroužit“ na stadiónu. Ale samozřejmě velké množství tréninků na stadiónu odběhám. Je to potřeba k rozvíjení rychlosti, zlepšování běžeckého stylu a v neposlední řadě pro přesně naměřené úseky. Na dráze ročně odběhám desítky závodů. Od extraligových mítinků v družstvu Hvězdy, mistrovských závodů až po krajské přebory nebo atletické středy. Vždy se ale velice těším na mimodráhové závody, zejména na běhy do vrchu. I přes svou velikou náročnost je to moje nejoblíbenější disciplína.

Jak s odstupem času hodnotíte své vystoupení na zářiovém Mistrovství světa v běhu do vrchu a celkově sezonu 2013?

Při zpětném pohledu na MS si říkám, že to snad ani není možné. Ze startovního pole 138 běžců jsem byl nejmladší. Dokonce, ve věkové kategorii do 23 let jsem doběhl 4 (první tři byli běžci z Afriky), a to mi v září bylo ještě 19 let. Jen škoda že se tato kategorie také nevyhlašovala. Jinak 24. místo na MS dospělých bych stavěl výš než loňské 10. místo na MS juniorů. Přece jenom konkurence v mužích je několikrát větší než v juniorech. Celkově jsem s touto sezónou nadmíru spokojený a myslím, že je spokojený i můj trenér Miroslav Wastl. Přestup do mužské kategorie se nám povedl, jak nejlépe mohl. Samozřejmě se nějaké závody podařily méně, ale ty klíčové se povedly všechny, za což jsem velice rád. Podařilo se mi zlepšit i na kratších distancích jako je 3000m, 3000m př., 5000m, ale také na těch delších jako je 10 000m. Myslím, že jdeme správnou cestou a specializovat se pouze na jednu disciplínu prozatím nebudu.

Jak probíhá v současné době Vaše příprava?

V současné době jsem na reprezentačním soustředění na Šumavě, kde se připravuji na prosincové ME v přespolním běhu. Příprava na tento závod je v plném proudu a doufám, že vydržím být zdravý. Podle odběhaných tréninků, bych na tom měl být dobře, a tak doufám, že to dokážu na ME všechno “prodat“.

I přes vaši neúčast na nominačním závodě, jste byl nominován na ME v přespolním běhu (proběhne začátkem prosince) na základě svých letošních výkonů. Cítíte zodpovědnost za důvěru, která vám byla projevena a jaké máte na tomto šampionátu ambice?

Velice si cením důvěry, kterou mi dal Český atletický svaz a budu se snažit jejich důvěru odměnit dobrým výsledkem. Samozřejmě nějakou zodpovědnost cítím, ale tu bych cítil, i kdybych se tam nominoval na nominačním závodě (nestartoval jsem kvůli nemoci). Má výhoda je to, že si tyto velké závody nepřipouštím, takže ani nebývám nervózní. Bude to závod jako každý jiný, kde se budu snažit ze sebe vydat vše. A moje ambice? Běžet co nejlépe. Poběží tam kluci, kteří trénují pouze na přespolní běhy, takže jsou v porovnání se mnou ve značné výhodě, když já trénuji na dráhu, silnici, přespolní běh i běhy do vrchu. I přes tento “hendikep“ se budu snažit běžet co nejlépe, ale umístění si netroufnu tipovat.

Co plánujete pro atletickou sezonu 2014? (závody, umístění, soustředění, …)

Po této vydařené sezóně nemohu mít menší ambice než opět přední umístění na MČR a to už jak na dráze, silnici, v přespolním běhu i běhu do vrchu. Samozřejmě bych se velice rád nominoval opět na ME, MS v bězích do vrchu a bude-li to v mých silách, tak bych se rád pokusil i o nominaci na ME v přespolním běhu. Co se týká mých dlouhodobých cílů, tak bych velice rád dokončil bakalářské studium na Dopravní fakultě Jana Pernera, kde mi velice vycházejí vstříc, a tímto bych jim také chtěl poděkovat. Pokud mi ve škole budou i nadále vycházet vstříc, tak si myslím, že příští sezóna by mohla být také velice zajímavá a věřím, že plná úspěchů.

RYCHLÝ KONTAKT

Čs. Armády 2515, Pardubice

Telefon, fax

+420 466 304 881

E-mail
hvezda-pardubice@seznam.cz

ANKETA

Myslíte si, že město Pardubice podporuje atletiku v Pardubicích dostatečně?
Ano
603
Ne
2028

Dosud hlasovalo: 2631 osob

ODKAZY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.