Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Běžec Dominik Kubec skvěle zahájil letošní sezónu.

Juniorský závodník Hvězdy SKP Pardubice, Dominik Kubec, zahájil letošní letní sezonu na výbornou. Dařilo se mu však již v halových soutěžích, při únorovém juniorském mistrovství ČR získal hned dvě bronzové medaile, a to v běhu na 1 500 m a na 3 000 m. V březnu mu patřila opět bronzová příčka na mistrovství ČR v přespolním běhu. Minulý víkend absolvoval další z českých šampionátů, tentokráte v běhu na 10 000 m na dráze. Zde startoval v rychlejším závodě, v kategorii dospělých aby mohl zaútočit na limitní čas pro MS juniorů, dobrovolně se tak vzdal možnosti bojovat o titul mistra ČR. Tento risk se mu vyplatil a odměnou mu byl splněný limit pro prestižní mistrovství světa mladých sportovců.

          

Položili jsme mu několik otázek…

Vaše výkonnost se v letošním roce výrazně zvedla. Co Vám k tomu pomohlo, jak jste absolvoval přípravu na tuto sezónu?

V poslední době jsem trénoval sedm dní v týdnu. Trenér p. Wastl mi tréninky sestavuje v závislosti na typu závodu, ať je to dráha, přespolní běh nebo vrchy. Výrazně mi asi pomohla dvě letošní vysokohorská soustředění v Itálii a samozřejmě i vstřícnost vedení školy SOŠ a SOU Kutná Hora, kde studuji.

V loňském roce jste se hodně prezentoval jako běžec mimo dráhu a dokonce jste reprezentoval na MS v běhu do vrchu. Co je Vám osobně bližší, atletický ovál, přespolní nebo vrchařské závody.

Z pohledu prestiže je to určitě dráha. Pravdou je, že přespolní běh je z mého pohledu pestřejší a vrchy mám zase rád pro jejich obtížnost a naprosté vyčerpání. Takže každý z těchto závodů má nějakou svou přednost a dosažení dobrého umístění je pak odměnou.

Při českém šampionátu v běhu na 10 000 m jste obětoval zisk cenného kovu v juniorské kategorii pokusu o splnění nominačního kritéria pro start na MS juniorů a startoval jste v kategorii dospělých. Limit se podařil, ale nemrzí vás trochu, že jste ve své kategorii nebojoval o titul mistra ČR?

Říká se, že velké činy žádají velké oběti… S myšlenkou splnit limit na MS Juniorů přišel p. Wastl. Ještě dva dny před šampionátem jsem byl přihlášený v juniorech. Z výsledků tréninků byl trenér přesvědčený, že bych limit pod 31 min. měl splnit, i když jsem desítku na dráze ještě neběžel. Obavy jsem samozřejmě měl. Pokud bych nezaběhl pod 31min. nebyl by splněný limit pro MS juniorů a nebyla by ani medaile z juniorské kategorie. Juniorem budu ale ještě příští rok, tak je šance o titul běžet v roce 2015. Časový limit jsem ale zvládl a za toto rozhodnutí patří trenérovi velké poděkování.

K nominačnímu výkonu Vám asi hodně pomohl nejen Váš trenér Miroslav Wastl, ale i Váš tréninkový kolega Jan Janů, který Vám závod jak se říká „odtáhl“. Chcete mu zde něco vzkázat?

Ano, Jeník pro mne není jen tréninkový kolega, ale hlavně kamarád, od kterého čerpám zkušenosti. Na dráze jsem desítku ještě neběžel a on má už „pár desítek“ za sebou. Tím má Jenda i velké zkušenosti s rozvržením sil a nastavením konstantního tempa. Já jsem se tak při závodě mohl víc soustředit na pohyb. Takže poděkování patří i jemu.

Jste se svým výkonem z MČR spokojený nebo tam jsou ještě rezervy? Kde vidíte hranici svých možností?

Limit jsem splnil, takže radost určitě mám. S výkonem jsem spokojený, i když motorem a výzvou pro mne vždy je, příště běžet rychleji…. Teď už vím, co mne čeká, když mám před sebou 25 okruhů. Doufám, že tím, že jsem, ještě ve fyzickém vývinu rezervy jsou a hranice možností tak v nedohlednu

Co Vás v nejbližší době čeká? Jak bude nyní probíhat Vaše sportovní příprava a závodní nasazení?

Příprava a tréninky jsou v režii trenéra. Teď asi začneme s přípravou na extraligové závody a samozřejmě na blížící se MČR juniorů na dráze.

Jaké máte ambice pro mistrovství světa juniorů, které letos hostí město Eugene?

Je mi jasné, že na MS budou jen ti nejlepší běžci z celého světa. Nedovedu odhadovat, jaké budou mé šance na úspěch. Ale jak jsem říkal, chtěl bych tam zaběhnout ještě lepší čas než při nominačním závodě.

RYCHLÝ KONTAKT

Čs. Armády 2515, Pardubice

Telefon, fax

+420 466 304 881

E-mail
hvezda-pardubice@seznam.cz

ANKETA

Myslíte si, že město Pardubice podporuje atletiku v Pardubicích dostatečně?
Ano
601
Ne
2022

Dosud hlasovalo: 2623 osob

ODKAZY

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.