Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Běžcům z Hvězdy se daří.

V sobotu 22. srpna proběhl v Radňovicích u Nového Města na Moravě již 5. ročník Arko-Trophy běhu, jako součást Českého poháru v běhu do vrchu 2015. Tento běh byl kvalifikačním závodem pro Mistrovství světa v běhu do vrchu, které se uskuteční 19. září v Anglii. Pardubický atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice vyslal na tuto akci pět svých zástupců a mohou být více než spokojeni, neboť třem z nich se podařilo na MS nominovat. Českou republiku bude v Anglii reprezentovat šest mužů a čtyři junioři. Na nejvyšší příčku se podařilo dosáhnout v kategorii juniorů Pavlovi Hladíkovi, trať o délce 9 km s převýšením +650 m (nahoru), -540 m (dolu) zvládl za 44:07 min. Svým soupeřům značně utekl a do cíle doběhl s více než dvouminutovým náskokem.

V kategorii mužů se představili Jan Janů a Pavel Dymák, jejich cílem bylo probojovat se do šestice nejlepších běžců, kteří budou v září reprezentovat na MS v běhu do vrchu a oba svůj cíl splnili. Na trati, o délce 13 km s převýšením +920 m (nahoru), -810 m (dolu), která byla velmi náročná, si Jan Janů vybojoval skvělou druhou příčku za čas 59:45 min a Pavel Dymák skončil překvapivě na pěkném šestém místě za čas 1:01:38 h. V kategorii mužů B (40 – 49 let) zvítězil další závodník Hvězdy, Miloš Kratochvíl, za pěkný čas 1:06:33 h, v celkovém pořadí mužů mu patří 12 místo. V běhu žáků ve věku 11 – 15 let se dobře zapsal Petr Janů (mladší bratr Jana Janů), který zvítězil v čase 6:24 min.

A jak hodnotí tento skvělý úspěch svých běžců jejich trenér Miroslav Wastl? „Je to velký úspěch, hlavně výkon Pavla Hladíka mě velmi mile překvapil, protože jeho největší konkurent Gaura z Třince ho na Mistrovství Evropy porazil a zde byl Pavel o dvě a půl minuty rychlejší. Dalším velkým překvapením je úspěch Pavla Dymáka, pro kterého byl vrchařský závod premiérou. Jan Janů podal standartní výkon, tento závod šel z plného tréninku, protože formu ladíme až na MS. Chtěl bych tímto klukům poděkovat za profesionální přístup k těmto těžkým závodům.“

Atleti Hvězdy tedy budou mít na Světovém vrchařském šampionátu hned trojí zastoupení a to je opravdu skvělá zpráva pro pardubickou atletiku.