Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

19.5.2017

Přihlášení závodníci Hvězdy Pardubice se nemusí prezentovat v závodní kanceláři, startovné je uhrazeno. Stačí přijít k disciplíně!!!

18.5.2017

Seznam postupujících najdete v sekci "Propozice".

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Běžci Hvězdy se koncem roku velmi činili.

Čáslav - Štěpánský běh

Dalším z běhů, které proběhly o vánočních svátcích, byl 22. Ročník Štěpánského běhu v Čáslavi. Význam této akci dodává jméno držitelky světového rekordu v běhu na 800 m, Jarmily Kratochvílové, která je ředitelkou tohoto závodu. Pardubický atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice zde měl velmi početné zastoupení, a jeho sportovci si vedli více než dobře. V kategorii mužů v běhu na 4 900 m se představili Jan Janů, který obsadil celkově druhou příčku časem 14:42 min a Pavel Dymák, ten doběhl pátý v čase 15:25 min. V kategorii dorostenek v běhu na 2 450 m obsadila druhé místo Veronika Kupková, když do cíle doběhla v čase 9:53 min. Mezi staršími žáky kraloval Dominik Kubec, svou trať 2 450 m zvládl za 7:28 min a suveréně tak zvítězil. Jeho oddílový kolega v této kategorii Pavel Janů obsadil 12. místo časem 9:35 min. V kategorii nejmladšího žactva se představil Petr Janů, bratr Pavla a Jana Janů. Petr si vedl velmi dobře a ve své kategorii obsadil pěkné druhé místo časem 3:07 min.

Svatý Mikuláš – Silvestrovský běh

Již 29 ročník Silvestrovského běhu přichystali ve Svatém Mikuláši. Vypravila se sem i běžecká skupinka závodníků Hvězdy SKP Pardubice. Nejlépe si vedl Dominik Kubec, který v hlavní kategorii mužů zvítězil, když trať o délce 5 780 m zvládl nejlépe z celého startovního pole a v čase 17:27 zvítězil. Dobře mu sekundoval jeho oddílový kolega Pavel Hladík, který obsadil časem 18:34 třetí příčku. Dobře si vedla i Veronika Kupková, která časem 22:50 min obsadila mezi ženami druhé místo. Tohoto závodu se zúčastnil i trenér výše jmenovaných sportovců, Miroslav Wastl, který startoval v kategorii nad 35 let a obsadil pěkné druhé místo časem 21:33 min.

Třebíč – Silvestrovský běh

Jediným závodníkem Hvězdy SKP Pardubice, který se představil na Silvestrovském běhu v Třebíči, byl běžec Jan Janů. Závěr roku se mu však opravdu povedl a trať o délce 10,2 km zvládl za 35:55 min, tedy o minutu před druhým závodníkem Jiřím Brychtou z Nového Města. Je nutné podotknout, že to bylo jeho již třetí vítězství v tomto závodě.