Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Běžci Hvězdy se koncem roku velmi činili.

Čáslav - Štěpánský běh

Dalším z běhů, které proběhly o vánočních svátcích, byl 22. Ročník Štěpánského běhu v Čáslavi. Význam této akci dodává jméno držitelky světového rekordu v běhu na 800 m, Jarmily Kratochvílové, která je ředitelkou tohoto závodu. Pardubický atletický oddíl Hvězda SKP Pardubice zde měl velmi početné zastoupení, a jeho sportovci si vedli více než dobře. V kategorii mužů v běhu na 4 900 m se představili Jan Janů, který obsadil celkově druhou příčku časem 14:42 min a Pavel Dymák, ten doběhl pátý v čase 15:25 min. V kategorii dorostenek v běhu na 2 450 m obsadila druhé místo Veronika Kupková, když do cíle doběhla v čase 9:53 min. Mezi staršími žáky kraloval Dominik Kubec, svou trať 2 450 m zvládl za 7:28 min a suveréně tak zvítězil. Jeho oddílový kolega v této kategorii Pavel Janů obsadil 12. místo časem 9:35 min. V kategorii nejmladšího žactva se představil Petr Janů, bratr Pavla a Jana Janů. Petr si vedl velmi dobře a ve své kategorii obsadil pěkné druhé místo časem 3:07 min.

Svatý Mikuláš – Silvestrovský běh

Již 29 ročník Silvestrovského běhu přichystali ve Svatém Mikuláši. Vypravila se sem i běžecká skupinka závodníků Hvězdy SKP Pardubice. Nejlépe si vedl Dominik Kubec, který v hlavní kategorii mužů zvítězil, když trať o délce 5 780 m zvládl nejlépe z celého startovního pole a v čase 17:27 zvítězil. Dobře mu sekundoval jeho oddílový kolega Pavel Hladík, který obsadil časem 18:34 třetí příčku. Dobře si vedla i Veronika Kupková, která časem 22:50 min obsadila mezi ženami druhé místo. Tohoto závodu se zúčastnil i trenér výše jmenovaných sportovců, Miroslav Wastl, který startoval v kategorii nad 35 let a obsadil pěkné druhé místo časem 21:33 min.

Třebíč – Silvestrovský běh

Jediným závodníkem Hvězdy SKP Pardubice, který se představil na Silvestrovském běhu v Třebíči, byl běžec Jan Janů. Závěr roku se mu však opravdu povedl a trať o délce 10,2 km zvládl za 35:55 min, tedy o minutu před druhým závodníkem Jiřím Brychtou z Nového Města. Je nutné podotknout, že to bylo jeho již třetí vítězství v tomto závodě.