Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Atletický svátek na Dukle.

V pátek 8. května proběhla na Městském atletickém stadionu řada sportovních akcí. Největší z nich byl běžecký závod na 10 km „Desítka Hvězdy Pardubice“, tento běh byl dříve znám jako „Běh osvobození“ a letos proběhl již 45. ročník. Pořadatelé z atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice připravili i závod pro širší veřejnost na 2,5 km, pod názvem „Lidový běh“. Zkrátka nepřišli ani Ti nejmenší, na tartanové dráze se představili při „Běhu rodičů s dětmi“ na trati 400 m. Na travnaté ploše byli k vidění tělesně postižení atleti při 18. ročníku Velké ceny Pardubic a 17. ročníku KB českého poháru.

Podle programu se v 10.20 h přítomným představili jednotliví soutěžící v rámci soutěží tělesně postižených. Přítomní uctili svátek 8. května vyvěšením státní vlajky a zazněla i Česká státní hymna. V rámci zahájení byl slavnostně předán dárkový koš jednomu ze zakládajících členů oddílu, bývalému atletovi a funkcionáři, panu Eugenu Panovskému, při příležitosti jeho životního jubilea 90-ti let.

Sportovce přišli podpořit v jejich snažení i Miluše Horská - senátorka ČR, Květa Matušovská - poslankyně parlamentu ČR, Jakub Rychtecký a Jan Řehounek - náměstci primátora města Pardubice, Jiří Rejda - starosta Městského obvodu Pardubice 5, Jiří Hájek - zastupitel města Pardubice.

Na čtyřicet zájemců absolvovalo Lidový běh ulicemi sídliště Dukla, o délce 2,5 km, který odstartoval v 10.30 h. Na trati byli k vidění závodníci všech věkových kategorií, od žákovských až po veterány. V jedenáct hodin pak odstartoval hlavní závod „Desítka Hvězdy Pardubice“ a více jak sedmdesát běžců a běžkyň se vydalo na stejnou trať jako závodníci „Lidového běhu“, ale čekaly je celkem čtyři okruhy. Nejlépe se na deseti kilometrové trati vedlo domácímu závodníkovi Hvězdy, Pavlu Dymákovi. Jasným celkovým vítězem se stal v čase 32:56 min, s půlminutovým náskokem před Pavlem Brýdlem (33:28 min) a dalším závodníkem Hvězdy Janem Kopeckým (33:39 min). Nejrychlejší ženou byla česká reprezentantka Táňa Metelková ze sokola Hradec Králové (36:18 min), před domácí Denisou Kozákovou, která doběhla v čase 37:47 min. Podrobné výsledky běhu najdete na www.hvezda-pardubice.cz.

Zájem byl letos opět o „Běh rodičů s dětmi“, kteří vyběhli na trať hned po odstartování hlavního závodu. Tartanovou dráhu okusilo více než padesátka účastníků a pro všechny byl v cíli připraveny drobné dárky. V průběhu celého dne se na ploše stadionu konaly soutěže tělesně postižených sportovců. Diváci mohli sledovat disciplíny – vrh koulí, hod diskem, oštěpem i kuželkou. Představila se zde téměř celá česká reprezentace a bylo dosaženo řady kvalitních výkonů a výsledků.