Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
***   Juniorka Lada Vondrová sedmá na Mistrovství Evropy do 19 let    ***    Běžkyně Lucie Maršánová 9. na Mistrovství Světa v běhu do vrhu, Jan Janů vybojoval 19. příčku    ***    Oštěpař Jaroslav Jílek byl nominován na Mistrovství světa v Londýně    ***

KRÁTKÁ SDĚLENÍ

11.9.2017

Od letošního roku je, dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví č. 391/2013 o zdravotní způsobilosti, pro ročníky 2006 a starší, povinná lékařská prohlídka, včetně klidového EKG. Mladší ročníky mít zdravotní prohlídku nemusí.

14.6.2017

Přihlášku do atletického oddílu najdete v sekci propozice. Nábory proběhnou prvních 14 dní v září.

13.6.2017

Tréninková skupina Ivy Kaplanové a Markéty Sákrové má mimořádný tréninky ve čtvrtek 31. srpna od 16.00 hodin.

NEJNOVĚJŠÍ FOTOGALERIE

Mikulášský běh

29. 11. 2015

Přejít na fotogalerii

SPONZOŘI

Atletické extraligové boje pokračují i o prázdninách.

Ve středu proběhl v Táboře další z extraligových mítinků a zástupci atletického oddílu Hvězda SKP Pardubice na něm byli více než vidět. Hned dva z nich vystoupali na příčku nejvyšší, v mužích to byl Josef Havlíček, který zvítězil na tří kilometrové trati s překážkami v čase 9:21,11 min. V ženách se nejlépe vedlo koulařce Janě Kárníkové, která své náčiní poslala do vzdálenosti 15,90 m a suverénně tak soutěž vyhrála. Druhé místo si vybojovali oštěpař Jaroslav Jílek, který předvedl kvalitní pokus 72,86 m a běžec Jan Janů, ten svůj běh na 3 000 m překážek zvládl za 9:21,89 min a byl to pro něj kvalitní běh před odjezdem na ME v běhu do vrchu. Medailové umístění si vybojovala ještě Lenka Švábíková, když na trati 800 m skončila třetí v čase 2:12,40 min.

Z dalších výsledků: Muži: 800 m 15. Jiří Vondřejc 1:55,91 min, 3 000 m př. 8. Tomáš Čelko 10:00,96 min. Ženy: 200 m 10. Hana Ptáčníková 26,78 s, 400 m 5. Katarzyna Chryczyk 59,53 s, 800 m 9. Katarzyna Chryczyk 2:16,34 min.

Atletický mítink v Táboře byl již čtvrtou možností, kdy mohli závodníci sbírat cenné body pro své oddíly. Další příležitostí jak vylepšit bodová skóre mají atleti 11. července v Novém Městě nad Metují a dále 25. července na pražské Slávii. Základní část extraligových bojů pak vyvrcholí při Pardubickém atletickém mítinku 20. srpna. Tímto chceme pozvat všechny příznivce atletiky, aby si na tento termín vyhradili čas pro královnu sportů a přišli podpořit českou atletickou špičku na Městský atletický stadion v Pardubicích.